Parafia pw. św. Urszuli
Szemborowo

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Wtorek, 04 Styczeń 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

1. Pragnę, wszystkim Parafianom i Gościom, przekazać najlepsze życzenia, byśmy ten cały Nowy Rok przeżyli blisko Tego, który przychodzi do nas w sakramencie Kościoła.

1. Zgodnie z ostatnimi rozporządzeniami w naszym kościele może być zajętych 30% miejsc /max. 120 osób/, nie liczą osób zaszczepionych. Obowiązuje założona maseczka na nos i usta, zachowywanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni. Osoby zaszczepione powinny mieć z sobą dokument potwierdzający przyjęcie szczepionki.

1. W najbliższy czwartek będziemy pożywali uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu Mszę Św. o g. 9.00 i 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenia kadziła i kredy.

1. W następną niedzielę zapraszam na g. 15.00 na Mszę św. „kolędową” Parafian z Gonic i Broniszewa. Po Mszy św. zapraszam do zakrystii po wodę święconą i tekst błogosławieństwa. Każda rodzina otrzyma buteleczkę z wodą święconą i tekst błogosławieństwa, który w domu odmówi głowa rodziny wraz z pokropieniem wodą święconą (buteleczki są do zwrotu). Będzie można także zamówić intencje mszalne.  Ofiary kolędowe będzie można złożyć na tacę.

1. Przez cały rok w każdym dogodnym czasie będzie można się umówić na odwiedziny duszpasterskie w domu po uprzednim zgłoszeniu.

1. W najbliższy piątek odwiedzę chorych z sakramentami św. od g. 9.00. Proszę o zgłaszanie do mnie osób, które chciałyby skorzystać z sakramentów w domu.

1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego – kończy ono okres Narodzenia Pańskiego.

1. W następną niedzielę będę zbierał ofiary na tacę na nasze cele inwestycyjne.

1. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św. w naszej kaplicy z założoną maseczką i z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

W sobotę do sprzątania naszego kościoła zapraszam rodz. P. Machińskich i Jałoszyńskich, P. Mirosławę Cieloszyk, rodz. Karoliny Kasprowicz i P. Tadeusza Kasprowicza

g. 9.00, 11.00

g. 18.00 (niedzielna)

g. 18.00

BIURO PARAFIALNE

Po wieczornych Mszach św.
/z wyjątkiem sobót i niedziel/

SPOWIEDŹ

Przed każdą Mszą św.

Z racji obostrzeń sanitarnych spowiedż   św. jest możliwa w naszej kaplicy /przy prezbiterium z lewej strony/ z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

Chęć spowiedzi proszę zgłosić kapłanowi w zakrystii.